Skip to content Skip to footer

Priaugintų blakstienų higiena: kaip išlaikyti blakstienas švarias ir gražias jų nepažeidžiant

Laikas pakalbėti apie vieną esminių priaugintų blakstienų nešiojimo aspektų. Jūsų dėmesiui – PRIAUGINTŲ BLAKSTIENŲ HIGIENA. Neretai susiduriame su mitu, kad priaugintų blakstienų nereikia plauti, šukuoti ar kitaip liesti. Kartais klientai yra klaidinami, kad dirbtinių blakstienų nederėtų net šlapinti. Tokia ir panaši „informacija“ yra pasenusi visais įmanomais aspektais. Prižiūrėti priaugintas blakstienas tiesiog būtina! Nuo tinkamos priaugintų blakstienų priežiūros priklauso, ar klientas galės mėgautis dirbtinių blakstienų efektu maksimaliai ilgai ir ar jo natūralios blakstienos, akių vokai ir gleivinė bus sveiki. Tačiau nuo pradžių…

Natūralios blakstienos ir jų funkcija

Natūralios blakstienos organizme atlieka apsauginę akies obuolio ir gleivinės funkciją. Jos veikia tarsi filtras, kuris padeda sulaikyti įvairius smulkius išorinius dirgiklius, kad šie nepatektų į gleivinę. Skysčiai, prakaitas, pleiskanos, dulkės ir panašūs nešvarumai lieka ties blakstienomis nepasiekę akies obuolio. Kaip ir visi kūno plaukai, blakstienos turi riebalinę liauką, tad prie visų nešvarumų reikėtų pridėti ir riebalus. Jei blakstienos dažomos tušu ar kita dekoratyvine kosmetika, per dieną sukaupti nešvarumai yra pašalinami kartu su makiažo priemonėmis jų valymo metu. Nenaudojant kosmetikos nešvarumai taip pat neužsilaiko, tačiau esant priaugintoms blakstienoms, higienos klausimas kinta.

Kaip ir kodėl atsiranda nešvarumai

Dirbtinės blakstienos yra auginamos (klijų pagalba) 0.2 – 0.5 mm atstumu nuo voko. Kokios plonos dirbtinės blakstienos bebūtų, kartu su sustingusia klijų baze ant natūralios blakstienos jos sudaro tam tikrą kampą. Tad į tą suformuotą tarpą tarp odos ir dirbtinių blakstienų „stringa“ visi ten keliaujantys nešvarumai. Vizualiai pleiskanų, riebalų, makiažo likučių ir pan. sankaupos ne visada pastebimos, kadangi priaugintos blakstienos užstoja natūraliųjų augimo liniją. Prižiūrint blakstienas po priauginimo yra ypatingai svarbu tinkamai šalinti susikaupusius nešvarumus, kadangi jie gali įtakoti ne tik dirbtinių blakstienų išnešiojimo trukmę (susikaupę riebūs nešvarumai ardo dirbtines blakstienas laikančius klijus), tačiau ir akių gleivinės bei voko odos ligas, infekcijas.

Priaugintų blakstienų higiena: plovimas ir šukavimas

Prižiūrėti priaugintas blakstienas rekomenduojama su specialiomis blakstienų plovimo putomis arba analogiškais produktais. Svarbu tinkamai parinkti prausiklį, kadangi jis turi būti orientuotas tiek į odos priežiūrą, tiek į plauko higieną (blakstienų). Kaip dažnai plauti priaugintas blakstienas – rekomenduojama teirautis blakstienų priauginimo meistro, kadangi priežiūros intensyvumą įtakoja odos tipas, makiažo įpročiai, darbinė aplinka ir net metų laikų kaita.

Taip pat nepamirškime ir priaugintų blakstienų šukavimo. Visi kūno plaukai turi tris savo augimo fazes. Blakstienos taip pat. Šukavimo specialiais šepetėliais metu yra pašalinami telogeno (ramybės) stadijoje esantys plaukeliai, kuriems jau laikas kristi ir užleisti vietą naujiems dygstantiems anagenams. Kartais telogenai, ant kurių yra priauginti didesnės dirbtinių blakstienų apimties („volume“) kuokšteliai laikosi neiškritę vien dėl atramos į kitas priaugintas blakstienas. Taisyklingas šukavimas padeda išvengti šio negyvų plaukelių „konservavimo“. Taip pat šukuojant priaugintas blakstienas yra pašalinami ir kiti didesni kietieji nešvarumai (tokie kaip traiškanos). Po kiekvieno naudojimo šukytes rekomenduojama plauti..

Tik tinkamai prižiūrint priaugintas blakstienas galima mėgautis sveikomis ir ilgai besilaikančiomis dirbtinėmis blakstienomis.

Sėkmės darbuose ir nepamirškite informuoti savo klientus, kad priaugintų blakstienų higiena yra būtina.

O galbūt esate blakstienų priauginimo meistrė, tačiau higiena ar kiti aspektai reikalauja žinių gilinimo? Mes galime pasiūlyti Jums tiek mokymus, tiek praktiką mūsų mokymo centre.

Prisijunkite